Pakiet 4 korzyści

Zajęcia "Sensorynki" przyniosą Tobie i Twojemu dziecku 4 główne korzyści:

Ilustracja przedstawiająca 4 główne korzyści z zajęć Sensorynki w postaci 4 łączących się puzzli
Ikona puzzla żołtego

Edukacja

Dowiesz się, co z punktu widzenia zmysłów jest ważne w rozwoju maluszków. Nauczysz się, w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły dziecka poprzez różne nieskomplikowane domowe aktywności i zabawy.

Ikona puzzla grafitowego

Profilaktyka

Będziemy zapobiegać powstawaniu u dzieci tzw. deficytów sensorycznych. Czasem nasza niewiedza, usposobienie lub własne preferencje sprawiają, że nieświadomie ograniczamy dzieciom niezbędne im bodźce — na przykład nie lubimy sprzątać po brudnych zabawach albo nie mamy na nie warunków. W czasie zajęć zadbamy, aby dzieci otrzymały przemyślane, szerokie spektrum bodźców.

Ikona puzzla turkusowego

Wczesna diagnostyka

Zajęcia prowadzi doświadczona terapeutka integracji sensorycznej i jednocześnie terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju. Spojrzenie wykształconego specjalisty, który dużo szybciej niż my, rodzice, dostrzega pewne symptomy, jest niezwykle cenne.

Nasze ciało zawsze znajduje sposób na skompensowanie tego, czego nam brakuje. Niestety, ale nie zawsze jest to najlepszy sposób z punktu widzenia codziennego funkcjonowania. Często te sposoby z wiekiem się utrwalają i utrudniają życie dziecku w późniejszym wieku i wtedy trafiamy z dzieckiem na terapie. W czasie naszych zajęć prowadząca terapeutka może zidentyfikować potencjalne problemy i podpowiedzieć w jaki sposób, prostymi, domowymi metodami można doprowadzić do poprawy sytuacji, co z kolei pozwoli uniknąć w późniejszym czasie długotrwałych terapii.

W naszym zespole pracuje również logopeda specjalizująca się we wczesnej diagnostyce logopedycznej, z którą również można na miejscu skonsultować niepokojące symptomy u dziecka.

Ikona puzzla zielonego

Zabawa

Czasem nie wiemy, w jaki sposób bawić się z maluszkami, mamy wątpliwości czy dana zabawa nie jest zbyt skomplikowana albo zbyt prosta, a czasem po prostu chcemy wiedzieć, jak bawić się lepiej. Te zajęcia to świetna okazja do zgromadzenia pomysłów na zabawy i skonsultowania własnych pomysłów z doświadczoną terapeutką wczesnego wspomagania rozwoju i integracji sensorycznej. A co najważniejsze to, dzięki uczestnictwu w zajęciach, porady terapeuty są dostosowane do potrzeb Twojego dziecka.

Dołącz do grupy

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy rodziców (a także oczywiście innych opiekunów) z dziećmi od 9. miesiąca życia do 3. roku życia. Poszczególne grupy są dostosowane do wieku dzieci.

Dołącz do grupy

Jak wyglądają zajęcia?

Celem zajęć jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka w oparciu o aktualną wiedzę naukową. Na zajęciach wykorzystujemy:

 • elementy integracji sensorycznej,
 • wybrane metody wczesnego wspomagania rozwoju,
 • elementy logorytmiki,
 • elementy muzykoterapii,
 • metody werbo-tonalnej prof. Petara Guberina, wspierające rozwój mowy.

Zajęcia odbywają się na profesjonalnej sali, którą wykorzystujemy do terapii integracji sensorycznej.

Każde zajęcia mają swój motyw przewodni, wokół którego zorganizowane są wszystkie zabawy. Pierwsza część zajęć jest nieco intensywniejsza i składa się przede wszystkim z ruchowych zabaw sensorycznych. Druga część to zabawa wyciszająco-brudząca. W tej części wyciszymy dzieci i dostarczymy im inne rodzaje bodźców: dotykowe, dźwiękowe, smakowe, węchowe czy wzrokowe. Często będziemy wykorzystywać różne bezpieczne, naturalne materiały, zwłaszcza żywność.

Dołącz do grupy

Prowadząca

"Sensorynki" w Centrum Odskocznia według autorskiego programu prowadzi doświadczona terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju i praktyk metody werbo-tonalnej Paulina Wiechetek wsparta przez nasz wspaniały zespół.

Zdjęcie Pauliny Wiechetek terapeutki integracji sensorycznej w Centrum Odskocznia

Paulina Wiechetek

Serdecznie zapraszam Państwa i Państwa Dzieci na zajęcia "Sensorynki" w Centrum Odskocznia. Będziemy nie tylko świetnie się bawić, ale przede wszystkim zadbamy o wielozmysłowy rozwój Dzieci, a także upewnimy się, że rozwijają się One prawidłowo. Więcej o Paulinie

Dołącz do grupy

Gdzie i kiedy?

Zajęcia odbywają się w Centrum Odskocznia, które znajduje się na pograniczu trzech dzielnic: Wola, Żoliborz i Śródmieście (vis-a-vis CH Westfield Arkadia), przy ul. Kłopot 4A/U5.

Aby zajęcia były adekwatne do stopnia rozwoju dzieci, prowadzimy je w grupach zróżnicowanych wiekowo.

Sensorynki są zajęciami, które odbywają się cyklicznie. Aktualnie dostępne grupy znajdziesz w naszym harmonogramie zajęć.

Dołącz do grupy

Organizacja zajęć i opłaty

 • pojedyncze zajęcia trwają od 45 do 60 minut
 • w grupie może uczestniczyć maksymalnie 5 dzieci
 • w zajęciach uczestniczy również 1 rodzic/opiekun dziecka
 • do wstępu na zajęcia uprawnia karnet
 • karnet jest karnetem na okaziciela, co oznacza, że jeśli nie możesz przyjść, to karnet możesz udostępnić np. znajomym
 • aktualne ceny karnetów znajdziesz w naszym cenniku

Dołącz do grupy

Powrót na stronę główną